Rektorzy spotkali się w papierni

13.04.2015

Posiedzenie Konferencji Rektorów Uniwersytetów Śląskich odbyło się 10 kwietnia w Muzeum Papiernictwa. Tematyka spotkania: współpraca polsko-czeska a śląskie samorządy i uczelnie wyższe.

Dyskutowano o udziale uczelni w tworzeniu i  realizacji programów  Europejskich Ugrupowań Współpracy Terytorialnej, na temat uczelni wyższych w programach współpracy województwa dolnośląskiego z krajami czeskimi oraz na temat edukacji w polsko-czeskiej współpracy transgranicznej. Obecny był marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski. Dalsza część posiedzenia odbywała się w Polanicy-Zdroju. Organizatorzy konferencji to Uniwersytet Wrocławski, Zarząd Województwa Dolnośląskiego oraz Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju.