Odznaka Honorowa Powiatu Kłodzkiego dla dyrektora Muzeum Papiernictwa

04.10.2019

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Kłodzku 4 października odbyła się X uroczysta sesja Rady Powiatu Kłodzkiego. Wręczono na niej Odznaki Honorowe Powiatu Kłodzkiego. Wśród laureatów znalazł się dyrektor Muzeum Papiernictwa dr hab. Maciej Szymczyk. Najwyższe powiatowe odznaczenie zostało mu przyznane m.in. za wpisanie dusznickiego młyna na listę Pomników Historii. Wręczenia odznak dokonali Maciej Awiżeń, starosta kłodzki wraz z Małgorzatą Jędrzejewską-Skrzypczyk, wicestarostą kłodzkim oraz Piotrem Marchewką, etatowym członkiem zarządu. Uroczystość uświetnił koncert Magdaleny Cornelius-Kulig (mezzosopran) i Macieja Zimki (akordeon).

Odznakę Honorową Powiatu Kłodzkiego odebrała również Olga Tokarczuk, której sześć dni później przyznana została literacka nagroda Nobla za rok 2018. Pisarka jest szóstym polskim laureatem Nobla w tej dziedzinie i po Wisławie Szymborskiej, drugą Polką z takim wyróżnieniem.

Fot. Zygmunt Byrski