Odwiedził nas ambasador Iraku

18.03.2016

Amabasador nadzwyczajny i pełnomocny Republiki Iraku Asaad Sultan Hachem Abogulal wraz z małżonką i osobami towarzyszącymi zwiedzali wczesnym popołudniem 17 marca Muzeum Papiernictwa. Dyplomata był wyjątkowo zainteresowany ekspozycjami, czerpał papier i zostawił nam odbicie swojej dłoni – w papierze oczywiście – na pamiątkę.

Przedstawiciel Iraku przyjechał na Dolny Śląsk na zaproszenie wojewódzkiego samorządu. Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego z jego Wydziałem Współpracy z Zagranicą aktywnie poszukują kontaktów partnerskich dla dolnośląskich firm, instytucji i organizacji. Promują przy tym nasz piękny region.

Asaad Sultan Hachem Abogulal bardzo uważnie słuchał opowieści dyrektora Muzeum Papiernictwa Macieja Szymczyka o historii papieru i dusznickiej papierni, o rozwoju sztuki wytwarzania papieru. Interesował się szczegółami technicznymi. Był mile zaskoczony i bardzo zaciekawiony irackim akcentem ekspozycji – eguterem, służącym w okresie międzywojennym do produkcji papieru ze znakiem wodnym dla irackiego rządu. Urządzenie wykorzystywała fabryka w Dąbrowicy k. Jeleniej Góry.