Na Targach Dziedzictwa Przemysłowego

21.04.2016

Międzynarodowe Targi Dziedzictwa Przemysłowego i Turystyki Podziemnej odbyły się w Zabrzu 15 i 16 kwietnia – już po raz ósmy.

Impreza towarzyszy międzynarodowej konferencji poświęconej turystyce dziedzictwa przemysłowego organizowanej od dziesięciu lat w Zabrzu. W targach wzięli udział przedstawiciele instytucji i obiektów dziedzictwa przemysłowego: kopalń udostępnionych do zwiedzania, szlaków turystyki poprzemysłowej, muzeów, browarów otwartych dla ruchu turystycznego, winnic  i winiarni, szlaków rękodzieła artystycznego, podziemnych tras turystycznych, fortyfikacji, przedstawicieli miast i regionów, wydawnictw turystycznych.

Co roku dla odwiedzających targi organizowane są liczne konkursy i atrakcje, degustacje regionalnych specjałów, występy muzyczne, warsztaty rzemieślnicze oraz warsztaty edukacyjne. Gwiazdą tegorocznych targów był TEO VAFIDIS, który przyrządzał wspaniałe potrawy inspirowane greckimi smakami. Muzeum Papiernictwa pokazało się w nowej aranżacji, prezentując swoją ofertę edukacyjną. Nasze stoisko cieszyło się ogromnym powodzeniem, co nie dziwi, biorąc pod uwagę, że każdy je odwiedzający mógł własnoręcznie zaczerpnąć arkusz papieru i zabrać go ze sobą na pamiątkę. Na targach wśród wielu wystawców po raz pierwszy zaprezentowała się także Turystyczna Trzynastka, stowarzyszenie, którego członkiem jest Muzeum Papiernictwa.