Muzeum Papiernictwa zwycięzcą plebiscytu Ziemia Kłodzka Czeka na Małych Gości

01.10.2014

W minionym okresie letnim PORTAL INTERNETOWY – ZIEMIA KŁODZKA prowadził akcję pn. ZIEMIA KŁODZKA CZEKA NA MAŁYCH GOŚCI. Poprzez tą akcję  chcieliśmy wysondować – jak kłodzki region przyjmuje nasze pociechy w towarzystwie rodziców czy opiekunów?  Co szczególnego mógł im zaoferować w minionym sezonie?  Gdzie nasi goście mogli liczyć na miejsca oraz obiekty szczególne im przychylne?  Prosiliśmy naszych czytelników o wskazywanie takich miejsc. Odzew był dość duży. Do portalowej redakcji wpłynęło wiele maili i wypowiedzi  praktycznie z całej Polski. Były też – jak zresztą zawsze –  liczne głosy spoza kraju. Czas więc na krótkie podsumowanie.

Zdaniem portalowych czytelników najwięcej głosów oddano na dusznickie Muzeum Papiernictwa. Chwalono tą placówkę m.in. za bogatą i urozmaiconą ofertę przygotowaną dla dzieci oraz za ich miłe przyjęcie ze strony muzealnego personelu. Zdaniem wielu „inne muzea w kraju mogą się uczyć od Dusznik jak interesująco sprzedać swoje zbiory, jak zachęcić dzieci do wstępowania w muzealne progi, jak ukazać im po raz pierwszy muzealny świat…”.  Placówka ta wzbudziła naprawdę wielki szacunek i uznanie małych gości oraz ich rodziców. Tylko tak trzymać dalej!(…)

Janusz Puszczewicz

Portal Ziemia Kłodzka