Muzeum Papiernictwa z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

09.01.2011

9 stycznia, w dniu XIX finału WOŚP, dusznickie muzeum przygotowało dla zwiedzających niecodzienną atrakcję. Wszyscy chętni oprócz zwiedzenia wystaw mogli wziąć udział w czerpaniu papieru ozdobionego czerwonym serduszkiem. Nie chodziło tu o tradycyjną naklejkę „orkiestrową” na papierze, lecz wykonane wg muzealnego patentu serduszko z czerwonej masy papierniczej. Takie arkusze to doskonała pamiątka z pobytu w dusznickim młynie papierniczym, ale również dowód zaangażowania w akcję WOŚP.

Wstęp do muzeum oraz udział w warsztatach czerpania papieru były tego dnia bezpłatne, a zaoszczędzone pieniądze (zwykle jest to wydatek kilkunastu zł od osoby) można było wrzucać do skarbonki WOŚP. Chętnych nie brakowało, czego dowodem jest zebrana kwota 546, 48 zł.