Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju

.

Bogata kolekcja

Unikatowy zabytek techniki

Jeden z 113 pomników historii w Polsce

Początki: przed 1562

Muzeum Najlepszym Produktem Turystycznym Dolnego Śląska 2021

28.10.2021

Od wielu lat, Dolnośląska Organizacja Turystyczna (DOT) we współpracy z Samorządem Województwa Dolnośląskiego, na zakończenie sezonu letniego, organizuje konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny Dolnego Śląska.

Tytuł ten, co roku otrzymują trzy podmioty z naszego regionu. W konkursie nagradzane są wydarzenia, obiekty czy atrakcje, które są popularne wśród turystów. Oceniany jest również ich rozwój i wpływ na branżę turystyczną. Do tej pory, łącznie kilkanaście obiektów oraz imprez na Dolnym Śląsku otrzymało takie certyfikaty – zwycięzcy dorocznych konkursów to jednocześnie liderzy rynku turystycznego, a tytuł pomaga im w umacnianiu swojej pozycji w regionie.

Zdobywcą takiego certyfikatu w tegorocznej edycji konkursu zostało nasze muzeum. Certyfikat wystawiony przez Dolnośląską Organizację Turystyczną z rąk marszałka Województwa Dolnośląskiego, Cezarego Przybylskiego i prezesa DOT, Adama Zawady odebrał 25 października dyrektor muzeum, Maciej Szymczyk. Podobny certyfikat otrzymało stowarzyszenie Turystyczna 13-tka, której muzeum jest członkiem. Jesteśmy więc podwójnym laureatem tegorocznego konkursu DOT.

Laureaci etapu regionalnego oprócz nagrody Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego – vouchera na działania promocyjne, otrzymają możliwość ubiegania się o jeden z czterech ogólnopolskich Certyfikatów Polskiej Organizacji Turystycznej (POT).