Młyn, co zboża nie miele…

Bogate zbiory

Jeden ze 129 pomników historii w Polsce

Memorandum of Understanding

06.08.2024

Sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Bożena Żelazowska oraz minister kultury Czech, Martin Baxa, podpisali Memorandum of Understanding, czyli wielostronne porozumienie o współpracy przy przygotowywaniu wniosku nominacyjnego o wpis europejskich młynów papierniczych na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Porozumienie podpisano na Zamku Królewskim w Warszawie, 31 lipca 2024 roku. Dokument zostanie wkrótce przekazany do podpisania pozostałym trzem sygnatariuszom wniosku – do Hiszpanii, Niemiec i Włoch.

Nasz wspólny projekt obecnie wkracza w nową fazę prac, której efektem będzie przygotowanie nominacji do oceny wstępnej. Przed nami ogrom pracy, ale jesteśmy przekonani o wielkiej wartości naszych działań nie tylko dla krajów, w których znajdują się młyny papiernicze objęte projektem, ale również dla całej Europy.

Linki do informacji o wydarzeniu:

Łączymy siły, by uzyskać wpis Europejskich Młynów Papierniczych na Listę światowego dziedzictwa UNESCO

Ministr kultury Martin Baxa zahájil oficiální návštěvu Polska

Fot. Danuta Matloch, MKiDN