Konsul Generalny RFN z wizytą w Muzeum Papiernictwa

08.03.2012

8 marca w Muzeum Papiernictwa gościł Konsul Generalny Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu – dr Gottfried Zeitz wraz z Rainerem Sachsem, pełnomocnikiem ds. kultury niemieckiego Konsulatu. Podczas spotkania z dyrektorem Maciejem Szymczykiem poruszono kwestie dotychczasowej – bardzo owocnej – współpracy dusznickiej placówki z Konsulatem. Pracownicy niemieckiej placówki od lat uczestniczą w przedsięwzięciach naukowych dusznickiego muzeum a Konsul Generalny już kilkakrotnie obejmował patronat honorowy nad wystawami prezentowanymi w papierni. Zauważono również, że  historyczny młyn papierniczy może odgrywać znaczącą rolę w poszerzaniu kontaktów polsko-niemieckich. Po zwiedzeniu wystaw muzealnych, goście wzięli udział w czerpaniu papieru, co okazało się zajęciem interesującym również dla dyplomatów, co dowodzi że papier w kontaktach międzynarodowych odgrywa znaczącą rolę również dziś.