Konkursy XIV edycji Święta Papieru

24.07.2014

W tegorocznej czternastej już edycji Święta Papieru uczestnicy festynu mogli wziąć udział w licznych konkursach organizowanych przez Muzeum Papiernictwa. Najmłodsi wykazali się dużą wiedzą na temat papieru oraz warsztatów artystycznych podczas konkursu „W poszukiwaniu papieru.” W dwóch edycjach konkursu wszyscy uczestniczy ex aequo zajęli pierwsze miejsce. Nagrody dla laureatów ufundowane zostały między innymi przez: Park Narodowy Gór Stołowych, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, firmę Apak, Leclerc, Galerię Twierdza Kłodzko. Również dorośli mogli wykazać się wiedzą na temat historii papieru, ekologii i samego Muzeum Papiernictwa, biorąc udział w konkursie o nagrodę Dyrektora Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju. Dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszył się także konkurs o nagrodę Prezesa Mondi Świecie S.A. tak zwany „Trójbój papierowy”. Brały w nim udział całe rodziny – najmłodsi  rzucali rolkami papieru toaletowego do celu, młodzież oraz dorośli startowali w konkurencji pchnięcia kulą papierową przygotowaną z Gazety Wrocławskiej (patrona medialnego Święta Papieru). Najtrudniejszym z zadań było podnoszenie papierowej sztangi, zwycięzca podniósł ją aż 50 razy, ustanawiając nowy rekord. Zwycięzcy konkursy otrzymali cenne nagrody miedzy innymi: tablety, nawigacje satelitarne, czytniki e-book i mp3. W konkursach wzięli udział turyści z całej Polski między innymi z: Bytomia, Chorzowa, Częstochowy, Dopiewa, Kamieńca Ząbkowickiego, Katowic, Kłodzka, Koszalina, Poznania, Warszawy i Ząbkowic.