Młyn, co zboża nie miele…

Bogate zbiory

Jeden ze 129 pomników historii w Polsce

Konferencja Manggha and Mangha – the Many Faces of Japan

09.10.2024

W Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej MANGGHA w Krakowie, w dniach 3-5 października, odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa „Manggha and Mangha – the Many Faces of Japan”.

Ponieważ od 2021 r. w zbiorach naszego muzeum znajduje się japoński warsztat papierniczy, przekazany przez rodzinę Yamaguchi z Echizen, nie mogło nas zabraknąć na tym wydarzeniu.  Wystąpienie o wspólnym dziedzictwie, wygłoszone przez Joannę Kokoć z Muzeum Narodowego w Poznaniu – ekspertkę z zakresu tradycyjnego japońskiego papiernictwa oraz dr Emilię Dziewiecką z naszego muzeum, spotkało się z dużym zainteresowaniem. Pojawiły się nowe, ciekawe perspektywy współpracy naukowej oraz promocji muzealnej kolekcji w kręgach entuzjastów kultury japońskiej.