Kolejna edycja 9 Hills Festival za nami

17.08.2023

Kolejny raz mieliśmy możliwość i przyjemność uczestniczenia w chełmińskim festiwalu sztuki i działań animacyjnych, organizowanym w tym urokliwym mieście już po raz ósmy. Perspektywy – 9 Hills Festival jest trzydniową wspólną inicjatywą mieszkańców. Co roku w jej organizacji uczestniczy wielu artystów, animatorów, wolontariuszy, członków fundacji czy stowarzyszeń. Przestrzenią dla koncertów, wystaw, instalacji i spektakli są wówczas nie tylko plenery i ulice, ale też kościoły, piwnice i podwórka starego miasta.

Do Chełmna przybyliśmy oczywiście ze stanowiskiem do czerpania papieru, czyli jedną z naszych największych atrakcji. Jak przystało na miejsce, w którym się znaleźliśmy, czyli „miasto zakochanych”, papier robiliśmy w kształcie serca, a żeby każde było wyjątkowe, przyozdabiane zostawało pięknymi, kolorowymi kwiatami.

W tym roku, w ramach Festiwalu, 11 sierpnia, Mondi Świecie S.A. zorganizowało konferencję pt. „Co nowego w Świeciu i na Świecie”, podczas którego dyrektor naszego muzeum, Maciej Szymczyk przedstawił Mapę Papierni Polskich. Projekt ten, realizowany przez nas wspólnie ze Stowarzyszeniem Papierników Polskich spotkał się z dużym zainteresowaniem.

Mamy nadzieję, że uda nam się w przyszłym roku również współtworzyć to niepowtarzalne wydarzenie.