Już wkrótce nowa Rada ds. Muzeów i Miejsc Pamięci Narodowej

15.03.2024

W Muzeum Historii Polski w Warszawie miał miejsce IX Zjazd Muzeów Rejestrowanych. Spotkanie odbyło się w poniedziałek, 13 marca 2024 r.

Delegatów 130 muzeów powitał dyr. Robert Kostro – szef znajdującego się nadal w budowie najnowszego polskiego muzeum. Po wystąpieniach Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Bartłomieja Sienkiewicza, dyr. Departamentu Dziedzictwa Kulturowego, Piotra Rypsona i przewodniczącej ustępującej Rady, Anny Fic-Lazor, delegaci w tajmy głosowaniu wybrali 11 członków nowej Rady ds. Muzeów i Miejsc Pamięci Narodowej. Jednym z nich jest dyr. naszego muzeum, Maciej Szymczyk.

Rada ds. Muzeów i Miejsc Pamięci Narodowej jest organem opiniodawczo-doradczym ministra ds. kultury w sprawach zarządzania, finansowania oraz polityki kulturalnej w zakresie muzealnictwa oraz spraw związanych z miejscami pamięci narodowej, w tym pomnikami zagłady.