Jubileuszowe serduszka dla WOŚP

11.01.2016

Papierowe serca dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w 1016 r. czerpaliśmy już po raz dziesiąty, jak zawsze z takim samym przesłaniem: chcemy pomagać! Nasze zaangażowanie nie słabnie, a z roku na rok dokładamy jeszcze większych starań, żeby adresatami naszej akcji była jak największa ilość ludzi dobrej woli. To dzięki nim właśnie zapełniają się orkiestrowe skarbonki.

10 stycznia zaprosiliśmy do  Muzeum Papiernictwa wszystkich, którzy chcieli wesprzeć zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz zapewnić godną opiekę medyczną seniorów. Pod takim bowiem hasłem organizowany był 24. Finał WOŚP, podczas którego wolontariusze akcji kwestowali również na terenie dusznickiego Muzeum. Każdy, kto w tym dniu odwiedził nas i wrzucił datek do skarbonki, mógł wziąć udział w niecodziennych warsztatach czerpania papieru w kształcie serduszek. Zebrana w ten sposób kwota została przekazana na rzecz Wielkiej Orkiestry, a wykonane kartki stały się własnością ich autorów.