Jubileuszowa edycja „Grafiki młodych”

04.03.2015

Od 2006 r. Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju w ramach współpracy  z wrocławską Akademią Sztuk Pięknych organizuje corocznie wystawę czasową z cyklu „Grafika Młodych”. Od wielu lat w dusznickim muzeum prezentowane są prace utalentowanych studentów Pracowni Intaglio, kierowanej przez prof. Przemysława Tyszkiewicza. W tym roku będziemy gościć młodych adeptów sztuki graficznej już po raz dziesiąty. Z tej okazji wystawie będzie towarzyszył drukowany katalog prac wszystkich dotychczasowych uczestników „Grafiki Młodych”.

Bohaterami tegorocznej wystawy będą: Mateusz Dąbrowski, który łączy w swoich wielkoformatowych akwafortach motywy historyczne i fantastyczne, Katarzyna Głód, która tworzy głównie w technice suchej igły, a tematyką jej prac jest kobieca cielesność, oraz Sebastian Łubiński, który snuje rozważania o człowieku w zderzeniu z absolutem posługując się technikami druku wklęsłego, przede wszystkim akwatintą, odpryskiem cukrowym i suchą igłą.

Komisarzem wystawy jest Artur Goliński, wychowanek prof. Przemysława Tyszkiewicza i Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Patronat honorowy nad ekspozycją objął rektor wrocławskiej ASP prof. Piotr Kielan. Wystawa czynna będzie od 6 marca do 19 kwietnia 2015 r. Patronaty medialne objęli miesięcznik Odra i TV Kłodzka.