Jest już Mapa Zabytków Techniki

13.01.2021

Właśnie ukazała się drukiem Mapa Zabytków Techniki na Dolnym Śląsku. Powstała przy wsparciu Marszałka Cezarego Przybylskiego, a projekt zrealizował Wydział Promocji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Mapę przywiózł nam, wizytując Muzeum Papiernictwa, dyrektor Wydziału Kultury UMWD dr Grzegorz Ćwiertniewicz.

Mapa Zabytków to projekt powstały w 2018 r. jako wspólne przedsięwzięcie Fundacji Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska oraz dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego. Na jego inaugurację wybrano siedem obiektów-przedstawicieli, które utworzyły nowy Dolnośląski Szlak Zabytków Techniki. Wśród nich znalazł się młyn papierniczy w Dusznikach-Zdroju, jeden z najstarszych zabytków techniki w Polsce i Europie.

Zadaniem projektu jest popularyzacja  i promocja dolnośląskiego dziedzictwa przemysłowego. Pomóc w tym mają wydane właśnie drukiem papierowe egzemplarze mapy. Publikacja Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego powstała w trzech wersjach językowych: polskiej, angielskiej i niemieckiej. Będzie dostępna u nas zaraz po ponownym otwarciu Muzeum. Można ją również pobrać ze strony https://dolnyslask.travel/