Grafikalia 2014

25.10.2014

25 października 2014 r. podsumowany został I Festiwal Sztuki „GRAFIKALIA 2014” zorganizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie.W ramach festiwalu przeprowadzony został otwarty konkurs graficzny pod hasłem „MOJA ODBITKA – MÓJ ŚWIAT”. Do konkursu tego zgłoszono 416 grafik artystycznych  z 25 placówek z terenu całej Polski, w tym z naszej muzealnej Pracowni Graficznej.

Jury konkursu w składzie: Katarzyna Miller /Przewodnicząca jury/ artystka graficzka, malarka, pracownik Wydziału Grafiki i Malarstwa ASP w Łodzi, Magdalena Świątczak kurator wystaw, Ośrodek Wystawienniczy Łódzkiego Domu Kultury, Marta Kunikowska – Mikulska artystka graficzka, malarka, Szymon Adamczewski /Sekretarz jury/ artysta plastyk, pracownik MOK Głowno, przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

Kategoria 20-50 lat / dorośli /

nagroda: ARTUR GOLIŃSKI Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju.

wyróżnienia: BEATA MURDZIA Zespół „Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży” we Wrocławiu / instruktor: Beata Turska /, ANGELIKA PIECZARKA Pracownia Plastyczna „Creatio” Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku / instruktor: Aldona Kaczmarczyk – Kołucka/.