Grafika i Sztuka Papieru. Prace młodych duszniczan

26.06.2014

25.06.2014 r. odbył się wernisaż wystawy ” Grafika i Sztuka Papieru”. Tegoroczna wystawa jest już czwartą z kolei ekspozycją  prezentującą  twórczość młodych, dusznickich artystów. Na wystawie zaprezentowane zostały wybrane prace uczestników zajęć artystycznych m.in.: barwne kolaże, kompozycje kwiatowe w papierze czerpanym, oraz prace graficzne wykonane w technikach: akwaforty, monotypii, plastykorytu oraz linorytu. Jednym z niecodziennych eksponatów jest przestrzenna instalacja papierowa, prezentująca „Podwodny świat”. Wernisaż uświetnił występ Chóru Tarantella pod dyrekcją Agnieszki Gbyl oraz występ młodej pianistki – Weroniki Krasoń.

Zajęcia, na których powstały prace realizowane były w ramach współpracy z Miejskim Zespołem Szkół w Dusznikach-Zdroju oraz Miejskim Ośrodkiem Kultury i Sportu w Dusznikach-Zdroju. Kuratorami wystawy są: D. Zielińska-Pytlowany oraz A. Goliński.