Dzieje papieru i papiernictwa na Politechnice Łódzkiej

23.03.2015

Wernisaż wystawy „wędrującej” Dzieje papieru i papiernictwa” odbył się w czwartek 12 marca w Bibliotece Politechniki Łódzkiej.

Prezentacja ekspozycji stała się możliwa dzięki współpracy Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju z łódzkim Instytutem Papiernictwa i Poligrafii oraz Stowarzyszeniem Papierników Polskich. Wystawa ukazuje historię papieru oraz techniki jego wytwarzania. Treści te zostały zilustrowane bogatą ikonografią w postaci starych rycin i fotografii, jak i obiektami muzealnymi pochodzącymi ze zbiorów Muzeum Papiernictwa. Specjalnie na tę prezentację przygotowane zostały plansze informacyjne przedstawiające znaczenie Łodzi dla polskiej branży papierniczej po II wojnie światowej. Przypomniano również dzieje najstarszej w okręgu łódzkim fabryki papieru znajdującej się w Pabianicach.

Wystawę można obejrzeć do 24 kwietnia 2015 r. w Galerii Biblio-Art mieszczącej się w Bibliotece Politechniki Łódzkiej przy ul. Wólczańskiej 223.