Dyr. Wydziału Kultury Grzegorz Ćwiertniewicz w Muzeum Papiernictwa

06.10.2020

2 października Muzeum Papiernictwa odwiedził dr Grzegorz Ćwiertniewicz, dyrektor Wydziału Kultury w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego.

Wizyta miała charakter roboczy. Dyr. muzeum Maciej Szymczyk i wicedyrektor Joanna Seredyńska przedstawili gościowi plany rozwoju instytucji w kontekście prowadzanych starań o wpisanie młyna papierniczego na listę UNESCO. Zdaniem dyrektora Wydziału Kultury koncepcje opracowane przez kierownictwo muzeum wpisują się w strategię rozwoju Dolnego Śląska i są godne realizacji.

Na zakończenie wizyty, zgodnie ze zwyczajem panującym w Muzeum Papiernictwa, dyr. Ćwiertniewicz odbił dłoń w świeżo uformowanych dwóch arkuszach papieru. Jeden egzemplarz trafił do kolekcji muzeum, a drugi do właściciela dłoni.

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego prowadzi lub współprowadzi 17 instytucji kultury, w tym 5 muzeów.