Coroczne spotkanie z Kołem Przewodników Sudeckich

23.03.2024
Coroczne zebranie z Kołem Przewodników Sudeckich w Kłodzku odbyło się w muzeum 22 marca. Spotkanie rozpoczęliśmy miłym akcentem, a mianowicie projekcją nowego spotu reklamującego piękno Dolnego Śląska.

Dyrektor muzeum, Maciej Szymczyk, zaprezentował naszym gościom działania jakie mamy zamiar zrealizować w bieżącym roku. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się więc jakie wystawy czasowe planujemy, jakie czekają nas niebawem ważniejsze wydarzenia kulturalne oraz kiedy odbędą się ciekawe prelekcje czy seminaria. Usłyszeli również kilka słów o naszych staraniach o wpis na listę światowego dziedzictwa UNESCO oraz o świeżo zakończonym remoncie historycznego pawilonu, stanowiącego główne wejście do muzeum.

Po kwestiach merytorycznych, mieliśmy przyjemność posłuchać prelekcji Bronisława Kamińskiego, pt. „Muzea domowe”. Dziękujemy wszystkim za przybycie i zainteresowanie naszą ofertą.