Prelekcja Krzysztofa Łagojdy

08.02.2020

Zapraszamy na prelekcję historyka młodego pokolenia Krzysztofa Łagojdy pt. „Sytuacja społeczno-polityczna w Dusznikach-Zdroju w pierwszych latach po zakończeniu II wojny światowej”, która odbędzie się w piątek, 28 lutego o godz. 17.00. Wstęp wolny.

Temat wypełnia poważną lukę w stanie badań dot. dziejów Dusznik-Zdroju po 1945 r. Podczas spotkania zostanie również poruszona kwestia szkoły dywersantów, która miała zostać założona w Dusznikach przez Niemców w ostatnich miesiącach II wojny światowej. Prelegent przedstawi metody działania ówczesnego aparatu bezpieczeństwa, analizując śledztwo prowadzone w tej sprawie przez organa bezpieczeństwa komunistycznej Polski.

Wykład nawiązuje do artykułu Krzysztofa Łagojdy „Tu i ówdzie grasują wilkołaki” z najnowszego „Rocznika Muzeum Papiernictwa”. Podczas prelekcji można będzie zakupić go w promocyjnej cenie.

Wstęp wolny!

Pół godziny przed wykładem odbędzie się wernisaż ekspozycji Krzysztofa Radzimierskiego „Metafory i symbole”.