Młyn, co zboża nie miele…

Bogate zbiory

Jeden ze 129 pomników historii w Polsce

Projekt Plaża TVN 2024

25.07.2024

Tego lata, wraz ze stanowiskiem do czerpania papieru zawędrowaliśmy aż na drugi koniec Polski, a dokładnie do Dziwnowa. Właśnie to nadmorskie miasteczko stanowiło trzeci w tym roku przystanek Projektu Plaża, organizowanego przez telewizję TVN. Impreza odbyła się w dniach 19-21 lipca na dziwnowskiej plaży. Plażowe miasteczko miało do zaoferowania rozmaite atrakcje, a wśród nich właśnie możliwość wyczerpania swojego własnego arkusza papieru i to w kształcie ryby.
Ponadto można było spróbować swoich sił na deskach SUP czy wziąć udział w regatach kajakowych. Skorzystać ze ścianki wspinaczkowej, boiska do siatkówki plażowej oraz stanowiska do beach tenisa.
Obyły się również zajęcia z zumby, sesje stretchingu i jogi, a najmłodsi uczestnicy wydarzenia mogli korzystać ze specjalnej strefy z animatorami, zjeżdżalni i trampolin.
Przez cały weekend odbywały się konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.
W ramach kina plenerowego wyświetlono: „FLASH” oraz „FANTASTYCZNE ZWIERZĘTA: TAJEMNICE DUMBLEDORE’A”.
Muzealna ekipa, pod skrzydłami Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, jak zawsze stanęła na wysokości zadania, a pomysł czeprpania arkuszy papieru w kształcie ryby okazał się strzałem w dziesiątkę. Oczywiście, mamy nadzieję, że za roku znów będziemy mogli współtworzyć Projekt Plaża TVN.