Zmiana w organizacji ruchu (sobota – niedziela)

03.11.2016

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom zwiedzających, Muzeum Papiernictwa wprowadza sobotnio-niedzielne pokazy czerpania papieru.

W ramach ceny biletu wstępu, o każdej pełnej godzinie (z wyjątkiem ostatniego pokazu, który odbędzie się na 20 minut przed zamknięciem Muzeum) pracownicy Muzeum Papiernictwa będą demonstrowali i omawiali rękodzielniczą metodę produkcji papieru. Naszą propozycję adresujemy szczególnie do osób indywidualnie zwiedzających, którzy po samodzielnym zapoznaniu się z  częścią muzealną, wezmą udział w pokazie czerpania papieru. Podczas prezentacji pracownik Muzeum opowie o surowcach wykorzystywanych do produkcji papieru, technice ręcznej produkcji papieru i o historii dusznickiej papierni.

Godziny pokazów: 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 14.40. Zapraszamy!