Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju

.

Z wystawą wędrującą do Ostródy

09.07.2018

W piątek 6 lipca w Muzeum w Ostródzie odbył się wernisaż wystawy wędrującej „Dzieje papieru i papiernictwa”. Z okazji jubileuszu 50-lecia Muzeum Papiernictwa ekspozycja uzupełniona została o jubileuszową prezentację planszową, podsumowującą działalność dusznickiej instytucji.  

Po przedmowie dyrektora ostródzkiego Muzeum Marka Jankowskiego, reprezentant Muzeum Papiernictwa Marcin Wyszyński oprowadził zebranych po wystawie. Zaprezentował historię papieru od początków po czasy współczesne, zademonstrował działanie niektórych urządzeń do badania właściwości papieru, a także poprowadził warsztaty czerpania papieru. 

Ekspozycja objęta została patronatem honorowym: Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej.

Wystawa czynna będzie do końca września. Zachęcamy do jej obejrzenia, tym bardziej że prezentowana jest w średniowiecznym zamku krzyżackim, który jest siedzibą Muzeum w Ostródzie.