Z „Trzynastką” w Zabrzu

11.04.2017

Za nami IX Międzynarodowe Targi Dziedzictwa Przemysłowego i Turystyki Podziemnej w Zabrzu. Odbyły się w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji  w dniach 7-8 kwietnia.

W tym roku partnerem Targów był włoski region Vallagarina i tamtejsze miasto Rovereto.  Muzeum  Papiernictwa wraz z członkami „Turystycznej trzynastki” – Kopalnią Złota w Złotym Stoku, Muzeum Zabawek w Kudowie-Zdroju, Szlakiem Ginących Zawodów w Kudowie-Zdroju, Twierdza Kłodzką, Twierdza w Srebrnej Górze i Ski-Raft  z Barda – prezentowało swoją ofertę na wspólnym stoisku. Jak co roku dla odwiedzających targi organizowano  liczne konkursy i atrakcje, degustacje regionalnych specjałów, występy muzyczne, warsztaty rzemieślnicze oraz warsztaty edukacyjne. Gwiazdą tegorocznych targów był Paolo Cozza, który prezentował przepisy kulinarne z Włoch.