Odszedł Andrzej Brzomiński

26.01.2017

Z żalem informujemy, że w wieku 65 lat zmarł Andrzej Brzomiński – członek Rady Muzeum Papiernictwa z ramienia Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych S.A.

Andrzej Brzomiński związany z PWPW od ponad 46 lat, uznawany był za jednego z najwybitniejszy w Europie specjalistów w zakresie produkcji papierów zabezpieczonych. W latach 1997-2014 pełnił funkcję dyrektora Papierni w PWPW, w latach 2014-2016 doradcy dyrektora Pionu Banknotów i Druków Zabezpieczonych ds. papierniczych, a od lipca 2016 rok zajmował stanowisko doradcy Zarządu PWPW ds. papierniczych.

Muzeum Papiernictwa zawdzięcza Andrzejowi Brzomińskiemu rozwój kolekcji arkuszy ze współczesnymi wielotonowymi filigranami będącymi ozdobą ekspozycji stałej oraz wielu wystaw czasowych.

Na zdjęciu: postać Andrzeja Brzomińskiego upamiętniona w znaku wodnym.