XVI Święto Papieru – Hiszpańskie klimaty

16.07.2016

„Święto Papieru” to  największy w Polsce festyn rodzinny popularyzujący wiedzę o papierze, jego historii, znaczeniu dla rozwoju cywilizacji oraz roli we współczesnym świecie. XVI edycja „Święta Papieru” odbędzie się 23-24 lipca w godzinach 10.00-18.00. Motywem przewodnim tegorocznej imprezy będzie Hiszpania, ponieważ Muzeum Papiernictwa bierze udział w działaniach Europejskiej Stolicy Kultury 2016, Wrocław-San Sebastian. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Ambasada Hiszpanii w Polsce, Polska Organizacja Turystyczna oraz Dolnośląska Organizacja Turystyczna.

W programie m.in.:

– finisaż wystawy sztuki papieru Agnieszki Staszczyszyn-Nurkowskiej „Przekształcenia- recykling z wyobraźnią”

– warsztaty i pokazy rzemiosła papierniczego

– pokazy sitodruku, drzeworytów, pieczęci lakowych, origami, kaligrafii, papierowej wikliny

– program artystyczny „Ogień Flamenco” w wykonaniu Domu Tańca Pałacyk z Wrocławia

– konkursy z cennymi nagrodami i wiele innych atrakcji…

Wstęp wolny!

plakat Swieto Papieru 2016