Wystawa porezydencjalna „Mistrz i Uczeń” we Wrocławiu

12.12.2016

We wrocławskiej Galerii Sztuki „Tętno” od 25 listopada do 9 grudnia prezentowane były prace wykonane w Muzeum Papiernictwa podczas miesięcznego Programu Rezydencji Artystycznej A-i-R Wro. Projekt pn. „Mistrz i Uczeń” został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach obchodów Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Bohaterkami programu były: dr Magdalena Soboń (w roli Mistrza) oraz Barbara Mydlak ( w roli Ucznia). Artystki zostały wybrane spośród pracowników i studentów Akademii Sztuk Pięknych im. W. Strzemińskiego w Łodzi, z którą współpracuje Muzeum Papiernictwa. W trakcie swojej rezydencji Magda Soboń i Barbara Mydlak miały okazję korzystać z czerpalni papieru oraz pomocy wykwalifikowanych pracowników. Wszystkie dzieła zostały przygotowane na oczach zwiedzających, przez co również goście Muzeum  stali  się świadkami procesu twórczego.