Wystawa młodych mieszkańców Dusznik-Zdroju

06.12.2019

Jubileuszowa dziesiąta edycja wystawy  „Sztuka papieru – prace duszniczan” była podsumowaniem artystycznej działalności dzieci i młodzieży z Miejskiego Zespołu Szkół w Dusznikach-Zdroju. Jej wernisaż odbył się 18 grudnia.

Na ekspozycji zaprezentowano prace wykonane w wielu plastycznych technikach: kompozycje w papierze czerpanym, papierowe kolaże, rysunki, przestrzenne instalacje oraz niecodzienne techniki barwienia papieru. Cykl artystycznych spotkań, na którym powstały prace, został dofinansowany przez gminę Duszniki-Zdrój i realizowany jest we współpracy z Miejskim Zespołem Szkół w Dusznikach Zdroju. Koordynatorem projektu była Dorota Zielińska-Pytlowany.

Otwarcie wystawy „Sztuka papieru – prace duszniczan” uświetnił koncert kolęd w wykonaniu chóru dziecięcego „Tarantella” prowadzonego przez Agnieszkę Gbyl.

Patronat honorowy nad wystawą objął Burmistrz Miasta Duszniki-Zdrój Piotr Lewandowski. Ekspozycja czynna była do 23 lutego 2020 r.