Wystawa „Dzieje papieru i papiernictwa” w 2016 r.

02.11.2016

Miło nam donieść, iż nasza wystawa wędrująca Dzieje papieru i papiernictwa cieszy się nadal dużym zainteresowaniem zwiedzających.

Ekspozycja została przygotowana we współpracy z firmą International Paper w Kwidzynie. Popularyzuje ona wiedzę o historii papieru jak również o technice jego produkcji. Ekspozycji towarzyszą warsztaty czerpania papieru oraz prelekcje poświęcone dziejom papiernictwa światowego i polskiego.

W bieżącym roku wystawa prezentowana była w Bibliotece Miejskiej w Bielawie (do końca kwietnia), w Muzeum Saturn w Czeladzi (maj – sierpień) oraz w Muzeum Regionalnym w Radomsku (wrzesień – październik). W styczniu 2017 r. wystawa zawita do muzeum w Jaworznie, następnie w Skarżysku-Kamiennej i w Łomży.