Wirtualna Noc w Muzeum Papiernictwa

14.05.2020

Z powodu epidemii koronawirusa tegoroczna Noc w Muzeum Papiernictwa nie może się odbyć w tradycyjnej formule. Zdecydowaliśmy się jednak na przeniesienie części naszych działań do sieci w ramach „Wirtualnej Nocy Muzeów”. 15 maja na oficjalnym fanpage’u i instagramie Muzeum ogłosiliśmy konkurs fotograficzny pn. „Nocne ujęcia papierni”.

Zadanie konkursowe polega na wykonaniu fotografii budynku młyna papierniczego w Dusznikach-Zdroju po zmroku albo w nocy.

Zdjęcia powinny zostać opublikowane na portalach społecznościowych instagram ( z oznaczeniem @muzeumpapiernictwa i otagowane jako #nocneujeciapapierni) lub facebook – w komentarzach pod muzealnym postem dedykowanym konkursowi „Nocne ujęcia papierni” (z oznaczeniem @muzeumpapiernictwa i otagowane jako #nocneujeciapapierni; post ten będzie przypięty do górnej części osi czasu).

Zwycięskie fotografie wybierze Jury w składzie:

- Krzysztof Froese, artysta-fotograf, autor wystawy „Realizm magiczny” (dostępnej w dusznickim Muzeum do 21 czerwca 2020 r.)

- Marcin Lemejda, kurator wystawy „Realizm magiczny”

- Dorota Zielińska-Pytlowany, kierowniczka Działu Edukacji Muzeum Papiernictwa

Zwycięzcy otrzymają nagrody (na zdjęciu od lewej): I miejsce: puzzle 3d z widokiem pawilonu wejściowego młyna w Dusznikach-Zdroju, II miejsce: skarbonka w kształcie dusznickiego młyna, III miejsce: puzzle z widokiem młyna (300 elementów). Laureaci otrzymują także bezpłatny bilet na zwiedzanie Muzeum Papiernictwa do wykorzystania do końca 2020 r.

Nagrody Nocne ujęcia papierni

Na zgłoszenia czekamy do 31 maja 2020 r.

Regulamin dostępny tutaj

Fot. @crisfroesepics