VIII Kongres Stowarzyszenia Papierników Polskich

14.06.2016

VIII Kongres SPP obradował 10 czerwca  w Łodzi. Głównym jego zadaniem było zatwierdzenie wyboru nowych władz organizacji: prezesem został ponownie Maciej Kunda – prezes firmy Mondi Świecie S.A. – największego w Polsce producenta papieru. W Kongresie uczestniczył również dyrektor Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju Maciej Szymczyk, który został nagrodzony najwyższym odznaczeniem Stowarzyszenia – tytułem Honorowego Członka SPP. To dowód uznania organizacji dla dusznickiego Muzeum, które cieszy się rosnącym uznaniem polskich papierników.

Podczas obrad kongresu nastąpiło uroczyste pożegnanie przechodzącego na emeryturę Zbigniewa Fornalskiego, od 1992 r. pełniącego funkcję dyrektora SPP, a od 2004 r. dyrektora generalnego SPP. Zbigniew Fornalski otrzymał wiele podziękowań i gratulacji, a wśród nich dyplom podpisany przez przewodniczącego Rady Muzeum Henryka Derejczyka oraz dyrektora Macieja Szymczyka – za wieloletnią współpracę z dusznickim Muzeum (od 1996 r. był członkiem Rady Muzealnej, a od 2005 r. członkiem Rady Muzeum).