Sztuka papieru – prace młodych duszniczan

06.10.2016

Tegoroczna (2016) wystawa prac uczestników zajęć artystycznych realizowanych pod hasłem „sztuka papieru” w Muzeum Papiernictwa była już szóstą z kolei ekspozycją prac młodych artystów. Na wystawie zaprezentowane zostały wybrane prace uczestników kreatywnych spotkań, w których już od sześciu lat biorą udział dusznickie dzieci.

Na wystawie pokazaliśmy barwne kolaże, kompozycje kwiatowe w papierze czerpanym, książki artystyczne. Wernisaż odbył się w środę 5 października. Wystawę można było oglądać w młynie papierniczym do 11 grudnia, później wybrane prace trafiły do sal Oddziału Medycyny Paliatywnej i Oddziału Chirurgii Plastycznej dla Dzieci w Specjalistycznym Centrum Medycznym w Polanicy-Zdroju.

Zajęcia na których powstały prace, realizowane były we współpracy z Miejskim Zespołem Szkół w Dusznikach Zdroju.

Wystawę zorganizowaliśmy pod honorowym patronatem Burmistrza Dusznik-Zdroju. Patronat medialny: TV Kłodzka i Nowa Gazeta Gmin.