Sztuka papieru – prace duszniczan

05.12.2018

Muzeum Papiernictwa zaprasza do obejrzenia wystawy prac uczniów z Miejskiego Zespołu Szkół w Dusznikach-Zdroju, którzy tworzyli swoje dzieła podczas kreatywnych spotkań w dusznickim Muzeum.

W zajęciach udział wzięły również rodziny młodych duszniczan. Wspólnie tworzyli papierowe wycinanki, kompozycje kwiatowe w papierze czerpanym, arkusze zdobione techniką Ebru (turecką metodą malowania na wodzie) oraz ozdoby i kartki bożonarodzeniowe. Koordynatorką projektu była kierownik Działu Edukacji Dorota Zielińska-Pytlowany, która z wybranych prac przygotowała wystawę.

Po zamknięciu wystawy, podobnie jak w ubiegłych latach, prace tafią na Oddział Medycyny Paliatywnej i Oddział Chirurgii Plastycznej dla Dzieci w Specjalistycznym Centrum Medycznym w Polanicy-Zdroju.

Realizacja zajęć dofinansowana została przez Gminę Duszniki-Zdrój. Patronat honorowy nad wystawą objął burmistrz miasta Duszniki-Zdrój Piotr Lewandowski. Patronat medialny – TV Kłodzka, Nowa Gazeta Gmin i portal doba.pl.

Wernisaż wystawy uświetnił występ chóru „Tarantella” pod kierownictwem Agnieszki Gbyl. W uznaniu szczególnych zasług dyrektor Muzeum Papiernictwa Maciej Szymczyk nadał Pani Agnieszce tytuł „Honorowego Kustosza”. Tym samym elitarne grono przyjaciół dusznickiego Muzeum zwiększyło się do 24 osób.