Spotkanie przewodników PTTK w Muzeum Papiernictwa

19.04.2016

Liczna grupa przewodników PTTK Ziemi Kłodzkiej przybyła 11 kwietnia na zaproszenie dyrektora muzeum do dusznickiego młyna papierniczego. Celem spotkania było przekazanie gościom informacji na temat planów imprez kulturalnych i turystycznych na 2016 rok, spośród których najważniejsze to nowe wystawy czasowe, Noc w Muzeum oraz XVI Święto Papieru.

Dużo miejsca Maciej Szymczyk poświęcił nowym wystawom przygotowywanym w ramach realizowanego projektu finansowanego z funduszy norweskich i funduszy EOG (galeria sztuki papieru oraz ekspozycja „Polski pieniądz papierowy”). Przewodnicy podzielili się z gospodarzem własnymi refleksjami z funkcjonowania muzeum (m.in. problemy z rezerwacją lekcji muzealnych w niektórych okresach), które dyrektor obiecał wykorzystać w organizacji ruchu turystycznego. Spotkanie zakończyło się zwiedzaniem ekspozycji muzealnych, a w rolę przewodnika wcielił się dyrektor Szymczyk.