Kultura dostępna dla seniora

28.09.2015

W ramach akcji „60+Kultura” 26 i 27 września Muzeum Papiernictwa zaprosiło seniorów na bezpłatne zwiedzanie aktualnych wystaw. Z zaproszenia skorzystało 85 osób.

Naszym gościom udostępniliśmy ekspozycje stałe, poświęcone historii papiernictwa,  oraz czasową pt. „Uchronić przed czasem”, dokumentującą efekty ostatniej konserwacji części naszych zbiorów. Zwiedzanie zakończyła pokazowa produkcja papieru oparta na średniowiecznej technologii. W niedzielę, o pełnych godzinach, odbywały się pokazy czerpania papieru, podczas których omawiano rękodzielniczą produkcję, do dziś kultywowaną w dusznickim młynie papierniczym.

Kultura dostępna dla seniora to kolejny element programu wdrażanego przez MKiDN Kultura dostępna. Kampania ma zachęcić starszych odbiorców do aktywnego uczestniczenia w życiu kulturalnym, dzięki wykorzystaniu oferty dostępnej w ich miejscu zamieszkania.