Recykling z wyobraźnią

07.07.2016

Nowa wystawa czasowa już czynna w naszej galerii. Przekształcenia – recykling z wyobraźnią to ekspozycja prac powstałych z makulatury. Papier jest głównym bohaterem cyklu obrazów artystki, w których dominuje niezwykle geometryczna i jednolita kolorystycznie forma.

Agnieszka Nurkowska – opolska artystka, od wielu lat tworząca prace z wykorzystaniem makulatury. Zużyte przedmioty przekształca w nowe, niebanalne obiekty. Prace plastyczki inspirowane są głównie przyrodą oraz architekturą.

Twórczość Nurkowskiej prezentowana była na wielu wystawach indywidualnych oraz zbiorowych. Artystka jest częstym gościem Święta Papieru organizowanego przez Muzeum Papiernictwa. I to własnie podczas tegorocznego Święta Papieru (23-24 lipca) zaprezentuje swoją wystawę zwiedzającym podczas finisażu.