Na podbój Zieleńca z papierową sztangą

26.01.2020

Po akcji promocyjnej nad morzem przyszedł czas na promocję górach. W ostatni weekend stycznia telewizja TVN odwiedziła Zieleniec, budując na stoku telewizyjne miasteczko. Na miłośników zimowych szaleństw czekało mnóstwo atrakcji: zajęcia sportowe, ciekawe konkursy, a także spotkania z gwiazdami telewizji. Partnerem strategicznym projektu był Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, na zaproszenie którego, do akcji przystąpiło Muzeum Papiernictwa.

Na podbój Zieleńca duszniccy muzealnicy zabrali papierową sztangę i skoro świt, wyruszyli szukać śmiałków do jej podnoszenia. Sztanga, mimo że z papieru, ważyła ok. 20 kg. Rekordzista podniósł ją ponad 50 razy! Dusznickie Muzeum reprezentowali Agata Daniel i Marcin Wyszyński.