Papierowe reliefy – nowe warsztaty

11.09.2019

Na jesienne miesiące Muzeum Papiernictwa przygotowało lekcje muzealne dla szkół podstawowych i średnich . Ich uczestnicy wykonają papierowe reliefy z symbolami patriotycznymi. Zajęcia te towarzyszą ekspozycji prezentującej pieniądze z okresu drugiej wojny światowej. Uczniowie dowiedzą m.in. jak wyglądał symbol Polski Walczącej, kto był jego autorem i dlaczego w tym znaku wykorzystana została kotwica.

Oferowane przez nas lekcje muzealne są doskonałym uzupełnieniem nauczania j. polskiego, historii oraz wiedzy o kulturze zarówno w szkołach podstawowych jak i średnich. W związku z tym, że w skład lekcji wchodzą praktyczne warsztaty z masą papierniczą i papierem czerpanym, można je wykorzystać jako uzupełniające zajęcia plastyczne i artystyczne. Każdy uczestnik lekcji muzealnych otrzymuje na pamiątkę wykonane przez siebie prace. Zajęcia towarzyszą wystawie „Pieniądz czasów II wojny światowej”, po której oprowadzi jej kurator, historyk Jan Bałchan.

Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja pod numerem telefonu 74  862 74 26. Warsztaty dostępne są w okresie trwania wystawy – do 30 listopada.

Papierowy relief. Fot. D. Zielińska-Pytlowany