O tym, jak Duszniki papiernię kupowały

11.04.2016

Prelekcja pt. „O tym, jak Duszniki papiernię kupowały” połączona z promocją IX tomu Rocznika Muzeum Papiernictwa miała miejsce w środę 6 kwietnia. O nowo odkrytych faktach dotyczących młyna papierniczego w okresie międzywojennym oraz w latach II wojny światowej opowiadał dyrektor Oddziału Terenowego Narodowego Instytutu Dziedzictwa we Wrocławiu Grzegorz Grajewski.

Spotkanie poprzedziła krótka konferencja prasowa porządkująca dotychczasowe działania Muzeum Papiernictwa w zakresie realizacji projektu: „Renowacja i adaptacja na cele kulturalne zabytkowego budynku suszarni oraz zabezpieczenie przeciwpożarowe kompleksu Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju wraz z konserwacją i digitalizacją zbiorów”, dofinansowanego w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2009-14 oraz środków samorządu województwa dolnośląskiego.

Patronaty honorowe objęli: Radio Wrocław, TV Kłodzka oraz portal doba.pl.

Zdjęcie na plakacie dzięki uprzejmości Muzeum Filumenistycznego w Bystrzycy Kłodzkiej.