O najcenniejszych zabytkach w radiowej „Trójce”

25.11.2015

W poniedziałek 23 listopada Program III Polskiego Radia wyemitował blok informacji o najcenniejszych zabytkach naszego kraju. Audycje zostały zrealizowane we współpracy z Narodowym Instytutem Dziedzictwa, który otacza opieką obiekty posiadające rangę pomników historii. Jednym z pięciu zaprezentowanych skarbów kultury jest młyn papierniczy w Dusznikach-Zdroju, a opowiadali o nim red. Agnieszka Obszańska i dyr. Muzeum Maciej Szymczyk.

Zapis audycji można odsłuchać tutaj.

To już kolejny program zrealizowany na zlecenie Narodowego Instytutu Dziedzictwa, w którym promowany jest dusznicki młyn papierniczy. 28 września radiowa „Trójka” wyemitowała w cyklu „Mój sskarbie” audycję Natalii Grzeszczak „Cyrograf i niezwykły papier”, a 24 i 25 października TVP Kultura pokazała aż trzykrotnie najnowszy film poświęcony papierni.