Nowa wystawa: sztuka papieru młodych duszniczan

16.06.2015

„Sztuka papieru młodych duszniczan – prace uczniów Miejskiego Zespołu Szkół w Dusznikach-Zdroju” – to już piąta edycja wystawy prezentującej dzieła dusznickich uczniów.

Zajęcia, na których powstawały papierowe dzieła, odbywały się w roku szkolnym 2014/2015 r. we współpracy z Miejskim Zespołem Szkół w Dusznikach-Zdroju. Na ekspozycji zostaną zaprezentowane obiekty wykonane podczas spotkań w czerpalni Muzeum Papiernictwa.

W naszej galerii będzie można obejrzeć papierowe kolaże, kompozycje kwiatowe w papierze czerpanym, barwne prace geometryczne oraz przestrzenne obiekty z papieru. Wystawa prac młodych artystów również zaskoczy zwiedzających niecodziennym spojrzeniem autorów na przedmioty codziennego użytku.

Muzealne warsztaty, podczas których powstały prace, prowadziła Dorota Zielińska-Pytlowany. Na ekspozycji zaprezentowane zostaną prace Oli Nowakowskiej, Marysi Przewłockiej, Pauliny Pulik, Adasia Nowakowskiego oraz  Łukasza Nowakowskiego.

Wernisaż wystawy odbędzie się 24 czerwca o godzinie 13.00, wystawa potrwa do 18 lipca. Patronat honorowy nad wystawą objął burmistrz Dusznik-Zdroju Piotr Lewandowski.