Nasza wystawa w Świętokrzyskiem

25.04.2017

Dusznicką wystawę „wędrującą” Dzieje papieru i papiernictwa można oglądać od 21 kwietnia do 20 sierpnia 2017 r. w Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej.

W ekspozycji, oprócz wątków związanych z historią papieru, zaprezentowane zostały m.in. wzorniki różnych firm papierniczych, pochodzące z okresu międzywojennego, oraz zabytkowe urządzenia służące do oznaczenia cech i właściwości papieru. Wystawie towarzyszą warsztaty czerpania papieru, cieszące się zawsze dużym zainteresowaniem ze strony zwiedzających. Na czas prezentacji wystawy w Skarżysku-Kamiennej nasze muzeum przygotowało również plansze informacyjne dotyczące najstarszych młynów papierniczych działających w rejonie Gór Świętokrzyskich, jak i dwóch niewielkich fabryk produkujących papier w Dołach Biskupich i Bodzechowie.

Poniżej fotograficzna relacja z wernisażu wystawy.