Najnowsze audi w… Muzeum Papiernictwa

21.11.2016

W Internecie można przeczytać artykuł o replice audi A7, która wykonana została z 285 arkuszy papieru. Poskładany i posklejany z papierowych części model, stał się gwiazdą stoiska Audi na autosalonie w Nowym Jorku. Muzeum Papiernictwa samochodów z papieru jeszcze nie prezentowało, ale w dniach 15-17 listopada, wspólnie z firmą Afekt, zorganizowało imprezę promującą nowy model audi A5.

Fani motoryzacji byli zachwyceni, gdy na muzealny dziedziniec wjechały auta kierowane przez znanych dziennikarzy z  redakcji: moto.pl, autocentrum.pl, TVN Turbo, Gazety Wyborczej, Polski Press, Polskiego Radia Programu 3, Grupy Onet, TVP Kraków i wielu innych. W młynie papierniczym goście jedli obiad, zwiedzali wystawy i czerpali papier ze specjalnie przygotowanym na tę okoliczność znakiem wodnym przedstawiającym logo Audi. Na pamiątkę wizyty w dusznickim Muzeum dziennikarze otrzymali ulotki i publikacje Muzeum Papiernictwa m.in. folder o wspólnych staraniach wpisania polskiego i czeskiego młyna w Velkých Losinách na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.