Na Święcie Województwa

22.09.2015

Tegoroczne Święto Województwa Dolnośląskiego odbywało się 19 września na Wrocławskich Partynicach pod hasłem czterech żywiołów – ziemi, wody, powietrza, ognia .

Ziemię reprezentowały regionalne produkty i ekologiczne pyszności z Dolnego Śląska. Wodę – spływy pontonowe organizowane przez Ski-Raft z Barda, a także przysmaki proponowane przez Stawy Milickie. W powietrze wznosił symulator lotów myśliwcem F16, zaś z wytworami zrodzonymi w ogniu chwaliła się Huta Julia.

Całe Partynice stały się swego rodzaju miniaturą regionu. Uczestnicy Święta Województwa Dolnośląskiego mogli m.in. stworzyć swoją własną biżuterię z dolnośląskich agatów, stać się poszukiwaczami złota, spróbować sił w grawerowaniu na szkle, czy malowaniu ceramiki bolesławieckiej. Oczywiście, można także było własnoręcznie zaczerpnąć arkusz papieru na stoisku Muzeum Papiernictwa, które jak zwykle cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Frajdę miały zwłaszcza dzieci, które dumnie prezentowały wykonanie samodzielnie arkusze.