Muzeum w edukacji

27.03.2018

„Czy niemowlęta to pełnoprawni odbiorcy kultury? Jak prowadzić seniora przez wystawy pełne nagrań, aplikacji i migających ekranów? Na czym polega edukacja włączająca? Jak w XXI wieku uczyć historii i atrakcyjnie prezentować dziedzictwo?

Na te oraz inne pytania starali się odpowiedzieć edukatorzy muzealni z całej Polski, którzy w dniach 21-23 marca odwiedzili Zakład Narodowy im. Ossolińskich i Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu. Odbyła się tam konferencja pn. „Muzeum w edukacji”. Muzeum Papiernictwa reprezentowały Dorota Zielińska-Pytlowany oraz Dagmara Kacperowska z Działu Edukacji. Spotkanie było okazją do zaprezentowania oferty edukacyjnej dusznickiego Muzeum. W ramach konferencji odbyły się także sesje referatowe, panele dyskusyjne oraz inspirujące warsztaty.