Majówka w papierni

15.04.2016

Na majowy długi weekend (29 kwietnia – 3 maja) jak zwykle mamy dla naszych gości atrakcyjne propozycje:

– wykonanie kartki papieru ze znakiem wodnym, prezentującym w przeźroczu daty 1 i 3 maja;

– odbicie swojej dłoni w papierze wzorem osobistości świata polityki i show-biznesu;

– zwiedzenie zabytkowego młyna papierniczego, jedynego na ziemi kłodzkiej pomnika historii;

– udział w wernisażu wystawy „Papierem i piórem. Sienkiewicz ku pokrzepieniu serc” (29 kwietnia, godz. 13.00); ekspozycja prezentuje wyjątkowe znaczki i karty pocztowe, półmilionowy banknot z wizerunkiem pisarza, książki tłumaczone na różne języki, ekslibrisy oraz ilustracje. Zbiory pochodzą z Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu, Muzeum Literackiego Henryka Sienkiewicza w Poznaniu oraz Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju; wernisaż umili koncert młodzieży ze Szkoły Muzycznej w Kłodzku.

Zapraszamy!

Godziny otwarcia: