Majówka w Muzeum Papiernictwa do 18.00

14.04.2018

Podczas długiego weekendu majowego (28 kwietnia – 3 maja) Muzeum Papiernictwa proponuje:

– wykonanie kartki papieru ze znakiem wodnym, prezentującym w przeźroczu daty 1 i 3 maja (w ramach biletu na warsztaty),

– odbicie swojej dłoni w papierze wzorem osobistości świata polityki i show-biznesu (w ramach biletu na warsztaty),

– zwiedzenie wystaw czasowych (w ramach biletu wstępu):

Signum Temporis Tomasza Westrycha – wystawa sztuki papieru; trzon kolekcji stanowią Eratyki, papierowe rzeźby inspirowane naturą, głównie kamieniem (eratyk = fragment skały litej przeniesiony przez lądolód; głaz narzutowy).

Sitodruk z pracowni Dawida Hadara – artysta prezentuje kolekcję grafik powstałych w różnych technikach sitodruku, które zgromadził podczas  40-letniej działalności.

NieoKreślone. Sztuka kreski Roberta Znajomskiego – abstrakcyjne prace wykonane tuszem, inspirowane naturą; główną środkiem wyrazu jest linia.

– zwiedzanie wystaw stałych poświęconych historii papieru i papiernictwa (w ramach biletu wstępu).

28 kwietnia – 3 maja

1 maja. Fot. K. Jankowski