Inkubator kultury – milowy krok w rozwoju Muzeum

30.11.2015

Muzeum Papiernictwa jest jedyną w Dusznikach-Zdroju instytucją muzealną, na której spoczywa współodpowiedzialność za zaspokojenie wciąż rosnącego popytu na usługi kulturalne w regionie, a nawet w skali kraju. Jednak bogata działalność kulturalno-oświatowa jest ograniczana niewystarczającym zapleczem infrastrukturalnym. Podjęliśmy zatem starania o lepsze zagospodarowanie przestrzeni Muzeum ze szczególnym uwzględnieniem budynku dawnej osiedlowej kotłowni.

Na pierwsze działania związane z realizacją zadania otrzymaliśmy dotacje z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego w wysokości 71.450 tys. zł oraz z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 70.000 tys. zł – w ramach Programu Operacyjnego „Rozwój infrastruktury kultury”, Priorytet „Infrastruktura Kultury”. Środki te pozwolą na stworzenie programu przygotowawczego dla inwestycji.

Powstała w ramach realizacji zadania dokumentacja posłuży do przeprowadzenia postępowania przetargowego w celu wyłonienia wykonawcy projektu oraz robót budowlanych. Natomiast program funkcjonalno-użytkowy zawiera wszystkie niezbędne dokumenty, w tym opinie, uzgodnienia, wypisy, wyrysy, warunki przyłączenia itp., wynikające z przepisów prawa, umożliwiające staranne oszacowanie planowanych kosztów prac projektowych i robót budowlanych. Program funkcjonalno-użytkowy został opracowany przy zastosowaniu najkorzystniejszych rozwiązań technicznych i ekonomicznych.

loga MP+MKiDN